معرفی دانشکده

گروه شیمی در سال ۱۳۶۶ در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال تأسیس گردید و با توسعه رشته ها و گرایشهای شیمی در مقاطع تحصیلی مختلف در سال ۱۳۷۷ به دانشکدهء شیمی تغییر نام یافت. این دانشکده در مقطع کارشناسی در سه گرایش :شیمی محض ؛ کاربردی و فناوری اطلاعات و مقطع کارشناسی ناپیوسته در رشته مهندسی تکنولوژی صنایع شیمیایی و در مقطع کارشناسی ارشد در ۸ گرایش :شیمی کاربردی، تجزیه، آلی، معدنی؛ شیمی فیزیک ؛شیمی دارویی؛ فناوری نانو و فیتو شیمی و همچنین در مقطع دکتری در ۴ گرایش: شیمی کاربردی، آلی ؛ معدنی  و تجزیه در حال فعالیت است. 

از بدو تاسیس تاکنون علاوه بر فعالیتهای آموزشی، فعالیتهای پژوهشی بصورت نشر کتب تخصصی و نیز مقالات علمی پژوهشی و بین المللی متعددی به چاپ رسیده است.

اعضاء هیئت علمی شامل ۱۰ نفر با مرتبه استادی، ۱۰ نفر با مرتبه دانشیاری، ۲۲ نفر با مرتبه استادیاری و ۱۳ نفر با مرتبه مربی می باشد.

 

 

آخرین اخبار

برگزاری جشن فارغ التحصیلی

برگزاری جشن فارغ التحصیلی

۲۰ تیر ۱۳۹۷ | ۱۰:۲۰

اداره امتحانات دانشکده طی اطلاعیه ای زمان اعلام مصاحبه دانشجویان دکترا را اعلام کرد

۱۰ تیر ۱۳۹۷ | ۰۸:۰۹
بر اساس این اطلاعیه مصاحبه دانشجویان دکترا، در مورخه ۹۷/۴/۱۱ وبه شرح ذیل انجام خواهد گرفت: رشته کاربردی طبقه پنجم - دفتر دکتر درخشی رشته...

زمان برگزاری امتحان جامع دکتری اعلام شد

۱۰ تیر ۱۳۹۷ | ۰۷:۵۷
اداره آموزش دانشکده شیمی طی اطلاعیه ای زمان برگزاری امتحان جامع دکتری نیمسال دوم ۹۷-۹۶ را اعلام کرد. زمان : روز یکشنبه ۹۷/۴/۱۰ مکان:...

عنوان سمینار:لاستیک

۱۳ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۴:۱۲